Ako odstrániť bradavice a papilómy? Kde sa vyskytujú najčastejšie.

Bradavice a papilómy sú nepekné kožné poruchy, ktoré môžu byť bolestivé, trápne a ťažko odstrániteľné. Našťastie existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako sa ich rýchlo a efektívne zbaviť.

Čo sú papilómy a bradavice

Papilómy a bradavice sú často zmätené, pretože rastú na koži, ale tieto dve podmienky sú odlišné. Papilómy sa vyskytujú, keď je človek vystavený HPV (ľudskému vírusu papilómu), zatiaľ čo bradavice sa tvoria pri kontakte s inými ľuďmi alebo zvieratami, ktoré majú HPV.

Toto sú niektoré z najbežnejších vírusových infekcií u ľudí, ktoré sa vyskytujú kdekoľvek v tele. Stávajú sa tiež jedným z najjednoduchších typov vírusov, ktorých sa dá zbaviť.

Prečo ich je potrebné odstrániť

Všetci sme mali v jednom okamihu života bradavice a papilómy. Niektorí ľudia majú to šťastie, že ich nikdy neobťažujú, ale pre tých, ktorí tieto choroby zažijú, môžu byť veľmi nepríjemní. Existuje spôsob, ako odstrániť obidva tieto typy kožných výrastkov: pomocou tekutého dusíka alebo laserovým zákrokom.

Je dôležité si uvedomiť, že nie každý typ bradavíc bude na túto liečbu reagovať dobre; niektoré môžu vyžadovať intenzívnejšie metódy, ako je spálenie bradavice pomocou elektrickej ihly alebo chirurgické odstránenie. Predtým, ako budete pokračovať v akomkoľvek procese odstraňovania, nezabudnite vedieť, aké druhy liečby vyžaduje vaša bradavica.

Kde sa vyskytujú

Možno ste už v minulosti počuli o bradaviciach a papilómoch, ale možno si neuvedomujete, že sú skutočne veľmi bežné. Odhaduje sa, že asi každý štvrtý dospelý človek má na tele bradavicu alebo papilóm kedykoľvek. Sú spôsobené vírusmi, ktoré infikujú kožné bunky a spôsobujú ich rýchle množenie.

Bradavice sa môžu vyskytnúť kdekoľvek na tele, zatiaľ čo papilómy majú tendenciu rásť v blízkosti genitálií alebo pod starými jazvami po chirurgickom zákroku. Najdôležitejšou vecou, ktorú si treba pamätať, pokiaľ ide o bradavice a papilómy, je prevencia! Môžete použiť voľnopredajné ošetrenie, ako je kyselina salicylová, zmrazovacie metódy ako tekutý dusík, krémy na predpis.

Hlava

Kedže sa tieto výrastky objavujú kdekoľvek, je to aj napríklad priamo na hlave, vo vlasoch, alebo na tvári. Výnimkou nie je ani vnútorná časť, a to napríklad v ústach. Objavujú sa taktiež na oku – čo môže byť veľmi nepríjemné. Taktiež na nose alebo krku.

Genitálie

Veľmi nepríjemné sú bradavice na genitáliach, čo u mužov znamená penis a semeníky. U žien ide o vaginálne bradavice.

Ruky a nohy

Objavujú sa na najrôznejších miestach ako stehná, ruky, prsty, nohy a chodidlá. Vždy je potrebné kontrolovať jednotlivé miesta na tele, aby ste predišli vzniku nových výrastkom.

Domáci miláčikovia

Ak máte doma psa, určite ste sa stretli už aj s bradavicami u psa.

Ako ich odstrániť

Je čas hovoriť o tom, ako odstrániť bradavice z papilómu. Toto sú otravné malé hrčky, ktorých sa väčšina ľudí rada dotýka a trhá, ale mám pre vás niekoľko návrhov, ako sa ich zbaviť raz a navždy. Existuje veľa metód, takže môže byť ťažké rozhodnúť sa, ktorá z nich bude pre vás najlepšia. Poďme na niektoré z vašich možností!

Prípravky

Zakúpiť môžete rôzne prípravky, ktoré sú vo formách roztokov, krémov, mastí a dokonca aj náplastí.

Odporúčame zakúpiť prírodný prípravok na bradavice tu

Domáce triky

Medzi najznámejšie patrí tekutý dusík. Ďalej nasledujú bylinky a rastliny. Obľúbené staré recepty sú aj olej, šupka z banánu, jablčný ocot, alebo užívanie lastovičníka.

Záver

Pre tých, ktorí sa snažia odstrániť bradavice a papilómy, to môže byť náročná úloha. Existuje veľa metód, ktoré fungujú pre rôznych ľudí; kľúčové je nájsť to, čo vám najlepšie vyhovuje. Dodržiavaním týchto 14 bezpečných spôsobov odstraňovania bradavíc a papilómov dúfame, že nájdete svoje perfektné riešenie!

Pozrite aj : Najúčinnejšie prípravky na bradavice a papilómy tu

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *